•  -700--110

האם אפשר לתכנת אנשים?

קטגוריה: Uncategorised, עבודת הנפש, שונות

האם אפשר לתכנת אנשים?

חדוה הרגישה רוממות רוח, משהו בלתי מוסבר, למרות המשימות החדשות שמנחיתה עליה תרמה ללא הרף, היא מרגישה שהיא עובדת במיומנות וביעילות ולמרות שהעבודה כמעט עברה את סף היכולת, חדוה אינה מאבדת את העשתונות. ביצוע המשימות מתקדם במהירות ואף פרט לא נשמט מזיכרונה ולא נאבד בין הררי הניירות וטרטורי הטלפון והשיחות והמיילים הדחופים. "זה נס שאת כזו מסודרת" נאנחת תרצה כשהיא מגיחה שוב עם הודעה חדשה, "בלעדייך היינו טובעים כאן" חדוה מחייכת.

"אפילו במצב שיא שכזה את לא מאבדת את שלוותך ומתפקדת פשוט נפלא", חיוכה של חדוה ומתרחב "זה באמת פלא" היא אומרת ומתכוונת לכל מילה. "לא סתם פלא" היא ממשיכה לעצמה ללא קול "פלא פלאים". פעם, בתקופה ההיא כשעוד לא התחילה לעבוד במשרדי "סורצקין בע"מ" הכל היה אחרת, היא עצמה היתה אחרת, לחוצה יותר, שוכחת פה ושם, לא מצליחה לבצע את כל מה שצריך, שונה לחלוטין.

 

קשה לה להזכר במצבים הבלתי נעימים שהיו מתרחשים בגלל משימות חשובות ששכחה לבצע. איזו הרגשה איומה היתה לה אז...

 

היא דווקא ניסתה והשתדלה אך מידי פעם היו כמה משימות שנשמטו מזיכרונה או שהיו אמורות להתבצע באותו רגע אך הרגע הלך והתארך עד שעבר זמנו.. אוי, זה היה נורא. כמה היא האשימה את עצמה על חוסר האחריות והרגישה שתחושת הכשלון ממלאת את ליבה, "מה אני יכולה לעשות." היתה מצטדקת בפני עצמה, "אני לא מלאך עם כנפיים".

 

גם היום היא רק בן אדם אבל משום מה היא בן אדם אחר.

 

חדוה אינה יודעת איזה קסם פעל עליה במשרדי "סורוצקין בע"מ" אבל עובדה היא הפכה לאחרת. אין ספור פעמים הפכה דינה במחשבתה בנסיון להבין מה גרם לשינוי ועדיין לא הגיעה למסקנה מתקבלת על הדעת, "זה בגלל שרציתי כל כך להצליח" הסבירה לעצמה, אבל בפנים ידעה שזה לא זה, גם במקום העבודה הקודם היתה חייבת להוכיח את עצמה אבל דווקא כשהייתה לחוצה יותר, גברו התקלות.

 

לקראת סוף היום נגשת תרצה המנהלת אל רותי, בקצה השני של החדר, לראות את עבודת, רותי עובדת בשקט ובריכוז "היצרתיות שלך עוברת את סף הדמיון!" תרצה יוצאת מהכלים מרב התפעלות, גם חדוה שהציצה מדי פעם בתהליך היצירה מסכימה בכל לב.

 

."מעניין", היא חושבת לעצמה, "כשהתחילה את עבודתה במשרד לא היה נראה כך בכלל", כהיא רק הגיעה, חדוה בכלל לא הבינה למה שכרו את רותי, לא היה נראה לה שרותי היא מתאימה לעבוד שם וחשבה שתרצה פספסה. אך תרצה, כמו תמיד, צדקה.

 

מה בעצם יצרה תרצה בצורה מכוונת במשרדי "סורצקין בע"מ"? למה העובדות שם התפתחו ונתנו לכוחות הפנימים שלהם לצאת מן הכח אל הפועל? כיצד השיגה תרצה מקסימום עבודה מהעובדות שלה?

 

מנהל יכול לעקוב אחר העובד שלו ולחפש מעידות וטעויות אך האם זה משתלם לו?

 

תרצה השכילה להבין שבכדי לקחת עובדת ולהפוך אותה לעובדת מעולה, עליה לבחור עובדת עם נתונים בסיסיים ולעבוד איתה רק על הצד החיובי, להרעיף עליה מחמאות על כל צעד והתקדמות ולהתעלם מה"פאשלות". בצורה כזו היא יצרה אצל העובדות "העצמה אישית", היא הגבירה את הבטחון של העובדות שהאמונה שלהן שהן עושות את העבודה על הצד הטוב ביותר, התממשה.

 

חדוה הגיעה עובדת מתחילה וחוששת וכעת היא עובדת מצטיינת, מלאת סיפוק ואושר, היא זוכרת היטב את מילותיה הטובות של תרצה ואת מבטיה מלאי ההערכה, היא מרגישה בעצמה את מה שתרצה מעבירה אליה, שהיא מוערכת וסומכים עליה לגמרי עם כל המשימות במשרד, היא אחראית ומסודרת בדיוק כמו שתרצה רצתה 

 

החשש חוזר לפעמים לחדוה, היא נהנית מאד מעבודתה אבל הפחד הישן עולה לפעמים, היא הרי מכירה את עצמה, אך תרצה תמיד מרוצה.

 

תרצה בכוונה התעלמה מכל הטעויות של חדוה ובכך פוגגה את את החרדות וחוסר הבטחון שלה ואפשרה לכוחות הנפש לבוא לידי ביטוי בעבודה. חדוה החלה להרגיש שהיא עובדת מצויינת ובאמת כך היא נהייתה.

כיצד אנחנו לאמץ את החוכמה הזו של תרצה בחיי היום היום? האם אפשר ליצור תכונות? האם אפשר "לתכנת" אנשים

תגובות (0)

נשמח לראות את תגובתכם

התחבר לאתר על מנת להשאיר תגובות

evolotion

כניסת חברים