•  -700--110

איזון גוף ונפש בשיטת נקודת אמת

קטגוריה: בריאות

איזון גוף ונפש בשיטת נקודת אמת

מי מאיתנו לא שואף להגיע לאיזון פנימי? להרגיש איך כל המערכת שלו פועלת כיחידה אחת בהרמוניה?

ידוע היום שרוב המחלות הפיזיות נובעות מהנפש , כמו שכתוב בקהלת:

"והנפש מאין תמלא?”

 

היום החיסרון בנפש הולך וגדל יש תחושת ריקנות גדולה וצמא אדיר לרוחניות – למשהו שימלא את הנפש.רבים המרגישים שהם חיים – מתים, לא נוגעים בחיים באמת, לא נוגעים בנקודת האמת שבתוכם.

מי יכול לומר שהוא שמח באמת?

שמחה שאינה תלויה בנסיבות החיצוניות אלא שמחה מתוך סיפוק , מלאת פנימיות וחיבור אמיתי לשורש העליון. השמחה היא רגש שמעיד על בריאות נפשית והיא הדרך לשמור על בריאותנו. אדם שמח הוא בריא יותר הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית., לאותו אדם יש חיות לפעול ולעשות את הדברים מתוך שלמות.

נאמר: “איזה הוא העשיר? השמח בחלקו"

כלומר כשאדם שמח במה שיש לו ובמה שקורה לו, כאשר הוא יודע שכל מה שקורה לו , כל הניסיונות, הקשיים והייסורים- הכל לטובה.הוא מרגיש ומבין שהנסיונות באים רק כדי לרומם אותו- לגדל אותו בנפש ולקרב אותו אל בוראו אז הוא מלא בהודיה לבורא עולם.

 

“נקודת אמת" עוזרת לאדם להגיע לחיבור פנימי עמוק ומשם פורצת שמחה אמיתית גדולה, התהליך הוא מפעים כאשר העבודה מתחלקת לשני חלקים:

תהליך ראשון- נקרא "מימרא מחשיכה" בתהליך זה האדם מגלה את תפיסת החיים המחשיכה שלו, כלומר מה גורם לו שוב ושוב במהלך החיים לחוויות לא נעימות, רגשות שליליים וכו'.

המימרא המחשיכה מגלה את הרצון מצד הגוף שגורם לאדם הרבה מפחי נפש במהלך חייו ומכאן תפיסת החיים השלילית הנובעת ממנו.

העבודה עם המימרא המחשיכה היא חשובה ביותר כאשר אדם מזהה שבעצם כל המציאות שלו נובעת מתפיסת חיים שגויה שמרחיקה אותו מן האמת. את המימרא המחשיכה מגלים בתהליך המובנה מ-10 שאלות מובנות. הגילוי הוא מפעים, אך דורש עבודה, להוריד את הגילוי מהשכל ללב, להבין עד כמה אני שבוי בתוכו.המימרא המחשיכה היא הכלא הרוחני שלנו, והיא גם הדחפור שדוחף אותנו קדימה לעשות עבודה ולצפות לישועה.

במהלך תהליך המימרא המחשיכה אנו בונים כלים לתהליך השני שנקרא "מימרא מאירה":

זה הוא תהליך עמוק ועוצמתי בו לאחר שאדם בנה כלים בחושך הוא מקווה לישועה, בתהליך ההעמקה הזה אנו מעמיקים דרך המימרא המחשיכה עד שהוא מגיע למצב כמו שכתוב: “ישלח דברו וירפאם"

הקב"ה הוא שולח את דברו: את המשפט המאיר לאדם ודרך זה שולח לו רפואה, המשפט המאיר הוא מהכתובים הקדושים (תורה, נביאים, כתובים, סידור תפילה )שאדם מקבל תוך כדי תהליך ובמשפט הזה טמון מסר לאדם, מסר אלוקי.

זו היא חוויה מדהימה של חיבור עם בורא עולם ומתוך חוויה זו מתחיל לאדם תהליך שבו נהיית לו כעת בחירה ביום יום האם ליפול לתוך המימרא המחשיכה שלו או לבחור להתעלות ולדבוק במימרא המאירה שלו שדרכה יכול לקבל הרבה כוח להתמודד עם ניסיונות החיים.

כמו שכתוב : “עימו אנוכי בצרה" (תהלים צא ט"ו)

בכל מה שקורה לו הוא מרגיש "קרבת אלוקים לי טוב" – כי הוא יתברך עימו בתוך מצוקת נפשו אינו מרגיש בדידות במצבו, בחינת "גם כי אלך בגיא צלמוות לא אירא רע כי אתה עימדי" (תהלים כ"ג ד')

ועל ידי שמרגיש שה' יתברך איתו והוא לבדו עשה, עושה, ויעשה לכל המעשים הוא תמיד שמח- ההרגשה של יהודי היא שתמיד יש לו על מי לסמוך-

אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים.

תגובות (0)

נשמח לראות את תגובתכם

התחבר לאתר על מנת להשאיר תגובות

evolotion

כניסת חברים